Partnerzy

Główny partner projektu

Historia Laboratoire Dermatologique BIODERMA rozpoczęła się w 1977 roku, kiedy to Jean-Noël Thorel, z wykształcenia biolog-farmaceuta, założył firmę i zapoczątkował innowacyjne „biodermatologiczne” podejście do pielęgnacji skóry. Przy współpracy z najznakomitszymi specjalistami, opracował kompleksowe rozwiązania do każdego typu skóry, które działając nie tylko na objawy, ale przede wszystkim na przyczyny problemu, poprawiają kondycję skóry. Dziś BIODERMA wspierana przez Lekarzy Dermatologów i Farmaceutów, zdobywa zaufanie wśród Pacjentów na całym świecie. "BIOlogia wsparciem dla DERMAtologii" - to idea, w oparciu o którą powstała nazwa BIODERMA. w jej duchu tworzone są wszystkie dermokosmetyki BIODERMA. Wszystkie aktywne składniki występujące w produktach BIODERMA, są pochodzenia naturalnego i są całkowicie przyswajane przez skórę. Dzięki specjalistycznej wiedzy dermatologicznej, BIODERMA stworzyła 10 serii produktów, odpowiednich do każdego rodzaju skóry. Każda z nich zawiera właściwe patenty i innowacyjne rozwiązania, które gwarantują skuteczność i najlepszą pielęgnację. Jedną z nich jest linia Atoderm dedykowana Pacjentom z Atopowym Zapaleniem Skóry. To kompleksowa pielęgnacja skóry atopowej zmniejszająca występowanie zmian zapalnych. Reguluje równowagę ekosystemu skóry, przywraca jej barierę ochronna, redukując ryzyko nawrotów ostrych podrażnień i świądu, dając natychmiastowe nawilżenie.

Partnerzy merytoryczni

Misją Centrum Edukacji Żywieniowej jest świadczenie wysokiej jakości usług dietetycznych opartych na kompleksowym i indywidualnym podejściu do każdego pacjenta. Celem Centrum jest promowanie zdrowego stylu życia. Na ofertę CEZ składają się następujące elementy: > Dietetyka: poradnictwo indywidualne z zakresu odchudzania, żywienia w chorobach, edukacji żywieniowej dzieci i młodzieży, kobiet w ciąży, żywienia sportowców, wykłady, warsztaty, psychoedukacja żywieniowa, dietcoaching; > Zdrowie: testy na nietolerancję pokarmową, badania laboratoryjne: FoodProfil i GastroProfil; > Pielęgnacja: zabiegi pielęgnacyjne na twarz i ciało.
Fun­da­cja Poko­nać Aler­gię powstała dla wszyst­kich, któ­rych doty­czy temat aler­gii, jej obja­wów i wpływu na orga­nizm pacjenta. z Fun­da­cją zwią­zani są ludzie, któ­rzy aler­gią zaj­mują się na co dzień: naukowcy immu­no­lo­dzy pro­wa­dzący bada­nia doty­czące mecha­ni­zmów powsta­wa­nia aler­gii oraz leka­rze. Ponadto, z Fun­da­cją współ­pra­cują osoby, któ­rych ten temat naj­bar­dziej doty­czy - pacjenci i ich rodziny. Główne zadanie Fundacji to pomoc aler­gi­kom w zrozumieniu swojej cho­roby, a także przekazanie infor­ma­cji doty­czących sku­tecz­nych spo­so­bów zapo­bie­ga­nia i lecze­nia alergii. Fundacja prowadzi akcję edu­ka­cyjną, opartą tylko na naj­now­szych publi­ka­cjach nauko­wych i rze­tel­nych źródłach infor­ma­cji medyczej. Aby sku­tecz­nie wal­czyć z aler­gią, trzeba o niej jak naj­wię­cej wie­dzieć, poznać przy­czyny jej powsta­wa­nia i zro­zu­mieć mecha­ni­zmy, które do niej pro­wa­dzą. Dla­tego istot­nym celem Fun­da­cji jest wspie­ra­nie badań nauko­wych nad mecha­ni­zmami powsta­wa­nia aler­gii, moż­li­wo­ściami dia­gno­styki i zin­dy­wi­du­ali­zo­wa­nego lecze­nia aler­gii i nad­wraż­li­wo­ści immunologicznych.
Blog osobisty stworzony z myślą o osobach z ograniczeniami w diecie. Ponad 500 przepisów na sprawdzone dania bez jajek, mleka krowiego, koziego, soi, selera, kakao, orzechów i miodu tworzy niejako książkę kulinarną dla Alergików, Wegan, Wegetarian i osób na diecie bezglutenowej. Mama Alergika od dwóch lat czaruje, gotuje, dzieli się wskazówkami i inspiruje czytelników bloga. Udowadnia, że pomimo wielu ograniczeń w diecie można odżywiać się smacznie i zdrowo. Pokazuje jak wyczarować różnorodne dania przy użyciu coraz to nowych zamienników bogatych w cenne składniki odżywcze. MAG wierzy, że jesteśmy tym co jemy, dlatego propaguje zdrowe odżywianie, pozbawione sztucznych barwników, konserwantów i żywności przetworzonej.
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Bydgoszczy istnieje już od 1997 roku. Jej powstanie było odpowiedzią na zapotrzebowanie społeczne i zainteresowanie świadczonymi przez nas usługami. Celem naszych oddziaływań jest kompleksowe wspieranie rodzin między innymi poprzez organizację warsztatów, terapii indywidualnej i grupowej, jak również wspieranie rozwoju i skuteczności uczenia się dzieci i młodzieży, udzielanie im i ich rodzicom lub opiekunom, nauczycielom i wychowawcom pomocy psychologicznej, pedagogicznej i logopedycznej. Cechuje nas otwartość na potrzeby innych, szacunek, życzliwość i dyskrecja w stosunku do osób korzystających z naszej pomocy. Jesteśmy otwarci na wszelkie potrzeby i zainteresowania naszych klientów.

Partnerzy biznesowi

City Clinic to przede wszystkim lekarze z wieloletnią praktyką kliniczną odbywaną w kraju i za granicą oraz bogatym dorobkiem naukowym, zespół doświadczonych terapeutów, pielęgniarek i położnych – ludzi, którzy wykonują swój zawód z pasją i zaangażowaniem. City Clinic to prywatna placówka medyczna nie związana z NFZ. Wykonuje szeroki zakres badań laboratoryjnych i diagnostycznych dla dorosłych i dzieci. Dysponuje najnowocześniejszym sprzętem, stara się wykorzystywać w terapii najnowsze metody leczenia tak, aby pacjentowi pomóc szybko, sprawnie i skutecznie.
Inteligentna odzież i bielizna lecznicza DermaSilk® to efekt pasji dla jedwabiu i jego zastosowań w leczeniu chorób skóry. Dzięki unikalnym właściwościom jedwabiu wzbogaconego o niemigrujacy czynnik antybakteryjny, DermaSilk jest w pełni bezpieczną, niefarmakologiczną metodą leczenia objawów chorobowych oraz pielęgnacji atopowej i skłonnej do zapaleń skóry niemowląt, dzieci i dorosłych. DermaSilk® jest dobrze udokumentowaną w badaniach klinicznych metodą, dzięki czemu jest standardem w leczeniu AZS w wielu krajach (m. in. umieszczono ją w wytycznych prestiżowej organizacji EADV, European Academy of Dermatology and Venerology). Metoda ta jest uznana przez fundusze ubezpieczeniowe i refundowana już w czterech krajach europejskich. Dermasilk w Polsce i w innych krajach Europy wspiera organizacje działające na rzecz cierpiących na choroby dermatologiczne. Wyłącznym importerem i głównym dystrybutorem DermaSilku w Polsce jest BalticPharma.
SOVA Produkty Antyroztoczowe zapewniają trwałą ochronę przed alergenami roztoczy kurzu domowego. Dla tych wszystkich, którzy zetknęli się z problemem alergii na roztocza kurzu domowego na stronie internetowej www.alergsova.pl w zakładce „Alergia na roztocza – profilaktyka” zostały zebrane podstawowe zalecenia dotyczące profilaktyki w tym zakresie.
DERMASOVA to bielizna nocna, która wspomaga leczenie chorej skóry. Materiał Evolon®, z którego uszyte są produkty DERMASOVA, ma właściwości antyroztoczowe, a także antybakteryjne i zapobiegające rozwojowi grzybów ze względu na istnienie włókien srebra w materiale. Z badań naukowych wynika, że profilaktyka antyroztoczowa oraz antybakteryjna dla skóry atopowej jest niezbędna, w celu wykluczenia nadkażenia m.in. bakteryjnego, które jest częste przy atopowym zapaleniu skóry.
Studio graficzne z Warszawy, które zajmuje się projektowaniem logo, systemów identyfikacji wizualnej, plakatów, zaproszeń, publikacji, stron WWW oraz innych, również nietypowych zamówień. Każdego Klienta i kolejny projekt traktuje indywidualnie, stawiając na nowe pomysły i metody, by produkt był oryginalny i funkcjonalny - od koncepcji po produkcję.
Firma realizująca kompleksowo projekty stron internetowych, specjalizująca się zwłaszcza w tematyce ekologii i zdrowego stylu życia. Zespół Eco media online tworzą osoby z pasją, otwarte na indywidualne rozwiązania dopasowane do potrzeb Klientów i wrażliwe na problemy ochrony środowiska naturalnego

Wsparcie informacyjne

serwis internetowy poświęcony atopii, dzielący się na Atopedię ‒ encyklopedię atopowego zapalenia skóry, forum dyskusyjne, blog, i katalog polecanych lekarzy. Serwis działa od 10 lat a, jego społeczność liczy 4,5 tys. zarejestrowanych użytkowników, i około 70 tys. użytkowników niezarejestrowanych.
Organizator

Dziękujemy za wsparcie naszym partnerom: